رایبد پلاست کارخانه تولید ملزومات پلاستیکی صنعت حمل و نقل

 گرانول پلاستیک

صنایع تولیدی رایبد پلاست فعال در زمینه تولید گرانول پلاستیک با به روز ترین دستگاه های گرانول ساز در ایران، همچنین آموزش و راه اندازی خط تولید گرانول که بهتر است آگاه باشید سود تولید گرانول پلاستیک در کشور بعد از تحریم ها بالا رفته است.

گرانول شکلی از پلیمر بدست آمده در پتروشیمی است که برای مصارف و کاربردهای  صنعتی باید ذوب و فرم دهی شود. در واقع در دستگاهی به نام اکسترودر یک کاتر یا چیزی شبیه به آن، پلیمر خروجی را مرتب قطع میکند تا گرانول تولید شود. هدف اصلی در تولید یک پلیمر ،به دست آوردن یک ماده با خواص مطلوب است. به عبارت دیگر، گرانول های پلاستیکی ،گلوله های کوچکی از پلاستیک هستند که داخل دستگاه های مختلف شکل دهی پلاستیک ریخته می شوند و به انواع مختلف قطعات تبدیل می گردند.
در واقع گرانولها ،دانه های ریز پلاستیکی هستند که از پلاستیک های ذوب شده در دستگاه بازیافت بدست می آیند. جمع شدن پلاستیک های قدیمی روی هم سبب می شود که انبوهی از پلاستیک های قدیمی و شکسته، روی هم انبار شوند. اما دستگاه بازیافت توسط کاتر مخصوصش می تواند گرانول این مواد را ،جدا کند .گرانول های جدیدی که خروجی دستگاه بازیافت هستند، برای استفاده در ساخت انواع قطعات پلاستیکی ماشین، ظروف آشپزخانه، پالتهای انبار و .....کاربرد فراوانی دارند. بازیافت مواد پلاستیک و استفاده از گرانول ها برای تهیه و تولید پلاستیکهای جدید با کاربردهای متفاوت ،خدمت بسیار بزرگی به صنعت بازیافت کشور و محیط زیست می باشد . چرا که یکی از بزرگترین معایب پلاستیک ها ، تجزیه ناپذیر بودن آنها در طبیعت است .
مصرف کنندگان گرانول مانند تولید کنندگان پالت پلاستیکی ترجیح می دهند این مواد را به همان شکل اولیه یعنی گلوله های ساچمه ای کوچک خریداری کنند. این کار به وسیله خطی به نام خط تولید گرانول انجام می شود.
این خطوط به صورتهای زیر عمل می کنند
1:خطوط تولید گرانول رشته ای
2:خطوط تولید گرانول خشک
از گرانول ها در ساخت دستگاه ها و قطعاتی مانند پالت پلاستیکی که برای آنها نیازی به استفاده از مواد اولیه پلاستیکی نداریم ، می توانیم بهره ببریم .
بازیافت مواد پلاستیکی قدیمی و انبار شده هم کمک شایانی به حفظ و نگهداری محیط زیست ما میکند و هم هزینه های اضافی را به شدت کاهش می بخشد. از طرفی مانع از انبار شدن و دپو شدن انواع پلاستیک های فرسوده و سنگین می شود .

برای اطلاه از قیمت روز مواد گرانول پلاستیک میتوانید با ما تماس بگیرید. همچنین ما میتوانیم شما را برای خرید دستگاه بازیافت ضایعات الکترونیکی و پلاستیک گرانول پلیمر راهنمایی کنیم. دستگاه های بازیافت پلاستیک که وسیله اولیه قبل از تولید گرانول است از پسماند خیلی از صنایع میتوان استفاده کرده مثلا درب و پنجره دوجداره upvc و انواع پلاستیک در همه ضایعات با این دستگاه آماده تهیه گرانول میشود